Haber Oldu

Akılalmaz olay… Yanlış partiye oy verince parmağını kesti!

Hindistan’daki parlamento seçimleri çerçevesinde dün kuzeydeki Uttar Pradeş eyaletinde Pawan Kumar isimli seçmen, oyunu kullandıktan sonra …

Akılalmaz olay… Yanlış partiye oy verince parmağını kesti!

Hindistan’daki parlamento seçimleri çerçevesinde dün kuzeydeki Uttar Pradeş eyaletinde Pawan Kumar isimli seçmen, oyunu kullandıktan sonra yanlışlıkla iktidardaki Bharatiya Janata Partisine (BJP) oy verdiğini fark etti.

Kumar, içtimaî medyada paylaşılan görüntüde, lokal bir partiye oy vermek istediğini fakat oylama makinesinde çok sayıda sembolün başını karıştırdığını söyledi. “File oy vermek istedim lakin yanlışlıkla çiçeğe oy verdim” diyen Kumar, pişmanlığın yol açtığı öfkeyle çıkmaz mürekkebe batırılan işaret parmağını kesti.

Hindistan’da parlamento seçimlerinde iktidardaki BJP’nin sembolü nilüfer çiçeği iken fil, Bahujan Samaj Partisinin sembolü olarak kullanılıyor. Birtakım nahiyelerde okuryazarlık nispetinin düşük olduğu Hindistan’da parti sembolleri seçmenlerin işini kolaylaştırıyor.

Hindistan’da 11 Nisan’da başlayan parlamento seçimlerinin 2. aşaması dün yapıldı.

Seçimlerin öbür aşamaları, 29 Nisan ile 6, 12 ve 19 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Seçim sonuçlarının 23 Mayıs’ta açıklanması öngörülüyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Canlı tv izle